پول در آوردن از ادوبی پریمیر پرو

روش های پول در اوردن با نرم افزار Premiere Pro

یکی از اولین سوالایی که معمولا هنگام یادگیری چیزی به ذهنمون میاد اینه که: ”برای چی میخوام این رو یاد بگیرم؟“. پرسیدن این سوال جزو اولین قدم های یادگیریه: این که هدفمون رو مشخص کنیم.

بعضی ها میخوان یاد بگیرن، چون که میخوان یاد بگیرن (: از دونستن و بلد بودن خوششون میاد. که دلیل خوبی هم هست. دونستن چیزی و آگاهی داشتن نسبت به این که راجب چیزی میدونی یه حس واقعا خوبی به آدم میده و اعتماد به نفس رو هم بالاتر میبره. حتی اگه کمتر اوقاتی نیاز به استفاده از دونسته هاتون داشته باشین.

بعضی ها میخوان برای استفاده خودشون و کمک به اطرافیانشون یاد بگیرن. دوست ندارن که برای انجام کارهاشون مجبور شن به کس دیگه ای تکیه و اعتماد کنن. میخوان کارهاشون رو سریع تر پیش ببرن. پس یاد میگیرن تا همه چیز رو توی دست خودشون بگیرن.

و بعضی ها هم هستن که میخوان یاد بگیرن، تا پول دربیارن. میخوان یاد بگیرن، تا با استفاده از دونسته هاشون چیزی هم نصیب خودشون بشه. و این واقعا قابل تحسینه. این که بخوایی از اون چیزی که زحمت کشیدی تا توش استاد بشی استفاده کنی تا برای خودت یه زندگی راحت تر بسازی.

اگر شما از بین این گروه ها، جزو کسایی هستین که میخوان پول دربیارن، و تصمیم گرفتین که یادگیریتون رو با نرم افزار Premiere Pro (یا تقریبا هر نرم افزار ادیت ویدیو دیگه ای) شروع کنین، ما اینجاییم تا چندین روش مختلف برای پول در اوردن از این مهارتتون بهتون نشون بدیم.

 • آتلیه های عکاسی:

  شاید به نظرتون عجیب بیاد، ولی کار کردن توی آتلیه های فیلم و عکاسی و انجام دادن کارهای ادیت ویدیو برای مشتریان (که بیشتر به گذاشتن یه سری عکس کنار همدیگه و گذاشتن یه آهنگ روشون خلاصه میشه، اما کار های حرفه ای تر هم توشون پیدا میشه) یه روش ساده مفید برای پول در اوردنه.

 • پیدا کردن کار توی وبسایت ها:

  بعضی سایت های مخصوص وجود دارن که افراد توشون دنبال کسایی با مهارت های خاص میگردن تا با دریافت یه وجه معین، براشون کار خاصی انجام بدن. یا حتی افرادی هستن که چنین مهارت هایی رو دارن، و دنبال کسی میگردن تا با گرفتن یه مقدار پول واسشون کاری انجام بدن. اگر تا حدی به زبان انگلیسی مسلطین، پیشنهاد ما اینه که به وبسایت های خارجی برای این کار برین. وبسایت هایی مثل upwork.com یا freelancer.com. توی این وبسایت ها میتونین افراد زیادی رو پیدا کنین که نیازمند کسایی هستن تا براشون ویدیو خاصی رو ادیت کنن. یکی دیگه از مزایای این سایت ها اینه که پرداخت پولشون به دلاره :) شاید براتون سوال باشه که اگه پرداختشون به دلاره چطور پولی که براش زحمت کشیدین رو به دستتون میرسونن. در جواب این هم باید گفت که دریافت پول از این وبسایت ها با داشتن یه حساب Pay Pall خیلی ساده است. با این که ساخت حساب پی پل توی ایران ممکن نیست، اما وبسایت هایی هستن که با دریافت مقدار پولی حاظرن این کار رو براتون انجام بدن. این رو میشه یه جور سرمایه گزاری قلمداد کرد. این که یه مقدار پول بدین تا یه حساب پی پل بسازین، و با داشتنش و انجام کاری که توش مهارت دارین توی این وبسایت ها، برای خودتون پول دربیارین.

  اگه به نظرتون این روش یه مقدار طولانی و خسته کننده است، و این که اصلا به دردتون نمیخوره، سایت های ایرانی هم هستن که به همین صورت کار میکنن، با این که تعدادشون کمتره و مشتریان کمتری هم دارن. فقط کافیه توی اینترنت یکم بگردین تا چنین وبسایت هایی رو پیدا کنین.

 • انجام کار های ادیت برای گروه های فیلم و انیمیشن سازی:

  میتونین جزو گروه های مختلف فیلم و انیمیشن سازی بشین و به ازای دریافت حقوق، کارهای ساخته شدشون رو براشون ادیت کنین. این کارهای ادیتی هم بیشتر به تدوین کردن، تیتراژ ساختن، افکت گذاشتن، و در بعضی موارد زیرنویس و متن گذاشتن خلاصه میشه. افراد حرفه ای در ادیت فیلم و انیمیشن در خارج کشور، در کمپانی های بزرگی مانند Pixar، سالیانه حدود 80،000 دلار درامد دارن!

 • آموزش دادن به دیگران:

  میتونین در ازای گرفتن مقداری پول، به افرادی که میخوان توی زمینه ای که شما توش مهارت دارین کار کنن، آموزش بدین.

این ها فقط چند مثال از چندین و چند روش برای پول درآوردن از مهارتتون توی ادیت ویدیو بود. مطمئنم که اگه روی هدفتون تمرکز کنین راه های بهتر و خلاقانه تری هم برای رسیدن بهشون پیدا میکنین.

برای ثبت نظر اول باید عضو سورا باشی. ثبت نام در سورا