راهنمای نصب پلاگین Octane Render روی C4D R19

راهنمای نصب پلاگین Octane Render روی C4D R19

از کارایی پلاگین ها هرچقدر بگیم کم گفتیم. همین کافیه که بدونین پلاگین ها میتونین زندگی رو براتون خیلی ساده تر کنن. و اگه توضیح کمی بیشتر به همراه معرفی چند تا پلاگین کاربردی و جالب میخوایین، میتونین یه نگاهی به این مطلب سایت بندازین (آخر سر هم برمیگردین همینجا تا ببینین چطوری باید این پلاگین فوق العاده رو نصب کنین).

پلاگین اکتان رندر برای هر هنرجو و هرکسی که با سینما فوردی کار میکنه لازمه. آخه کیه که دلش نخواد رندر نهایی کارهاش با کیفیت بهتر و در زمان کمتر انجام بشن؟ پس این پلاگین خیلی ضروری رو به هیچ عنوان نباید از دست داد. اما حالا سوالی که پیش میاد اینه که اضلا پلاگین ها رو چطوری باید نصب کنیم؟ و ماهم اینجاییم تا به زبون خیلی ساده روش نصب پلاگین ها رو از طریق نصب یکی از مهم ترین پلاگین ها براتون توضیح بدیم. پس شروع میکنیم.

قبل از نصب

باید مطمئن شد که میتونیم اکتان رو نصب کنیم. پس باید دید که این پلاگین از چه کارت های گرافیکی پشتیبانی میکنه.

این پلاگین از بیشتر کارت گرافیک های سطح متوسط به بالای Nvidia که قابلیت ساپورت از CUDA رو داشته باشن و درایو های مخصوصش رو نصب داشته باشن پشتیبانی میکنه. که این شامل خیلی از سری کارت گرافیک های انویدیا میشه. به عنوان مثال سری های RTX 20xx، Titan RTX، GeForce RTX، GTX 16xx، GTX 10xx، GTX 7xx، GTX 8xx، GTX 9xx و کارت گرافیک های GTX 680 و GTX 690.

متاسفانه اکتان رندر در حال حاضر از کارت گرافیک های برند های دیگه مثل AMD و Intel پشتیبانی نمیکنه.

یه نکته دیگه که باید بهش توجه کنین اینه که نصخه کرک شده این پلاگین فقط روی نسخه R19 سیبنما فوردی نصب میشه. و برای نسخه های بعدی کرک نشده.

حالا که سخت افزار مورد نیاز اکتان رندر رو میدونیم میرسیم به...

اولین قدم

که دانلود پلاگین هست! که میتونین توی این صفحه لینک مستقیم دانلود این پلاگین رو از سایت سافت ساز پیدا کنین.
لینک صفحه پلاگین برای دانلود

پیشنهاد میکنم نسخه ای که عنوانش "دانلود پلاگین Octane Render 3.07 R2 برای Cinema 4D R19" هست رو دانلود کنین.

و حالا میرسیم به...

نصب پلاگین

فایل rar دانلود شده رو استخراج کنین. روی پوشه c4doctane راست کلیک و کپیش کنین.

حالا باید بریم به محل نصب نرم فزار. محل پیش فرض نصب نرم افزار توی این مسیره:

C:\Program Files (x86)\MAXON\Cinema 4D R19

اما اگر جای دیگه ای نصبش کردین برین همونجا. و اگه بازم نتونستین پیداش کنین و روی پس زمینه تون شورتکاتی ازش داشتین میتونین روش راست کلیک کنین و Open File Location رو بزنین. با هر سه روش، آخرش به اینجا میرسین.

اینجا فولدر plugin هست که برای ما مهمه. راحت بازش میکنیم و پوشه کپی شده مون رو داخلش پیست میکنیم. اگر با همچین اروری رو به رو شدیم Continue رو میزنیم.

و تمام. الان فقط کافیه نرم افزار رو باز کنین. و برای این که مطمئن شین همه چیز رو درست انجام دادین فقط به نوار بالای نرم افزار یه نگاهی بندازین و تب Octane رو پیدا کنین :)

برای ثبت نظر اول باید عضو سورا باشی. ثبت نام در سورا