راهنمای رفع ارور libmmd.dll برای C4D

راهنمای رفع ارور libmmd.dll برای C4D

یکی از ارور های رایج سینما فوردی، ارور libmmd.dll هست که هنگام باز کردن نرم افزار میاد و به این صورته:

با این که در ارور نوشتخ نصب دوباره نرم افزار ممکنه ارور رو رفع کنه،اما انجام این کار اصلا پیشنهاد نمیشه. چون هم خیلی زمان بره و هم اگه قرار باشه دوباره و دوباره انجامش بدین، اعصاب خرد کنه.

پس ما میخواییم یه روش ساده و موثر برای رفع این ارور بهتون بگیم.

نکته جالب اینجاست که این ارور اونقدر رایجه، که خود سازندگان سینما فوردی ابزار نیاز برای رفعش رو براتون قرار دادن!

با این که ارور میگه فایل libmmd.dll در سیستم وجود نداره، یا یه نرم افزاری این فایل رو از سیستمتون حذف کرده، شما در اصل نیاز به دوتا فایل دارین. یکی از اون ها libmmd.dll و اون یکی svml_dispmd.dll هست. و همونطور که گفتم، این ارور اونقدر رایجه که Maxon جفت این فایل هارو در مسیر نصب نرم افزار براتون قرار داده.

برای پیدا کردنشون اول باید به پوشه ای که نرم افزار رو داخلش نصب کردیم بریم. و بعد وارد پوشه resource بشیم.

حالا وارد پوشه libs و سپس وارد پوشه win64 میشیم تا به پنجره ای برسیم که فایل هامون داخلش هستن. حالا فایل هامون رو از اینجا کپی میکنیم.

حالا باید این فایل هارو جایی پیست کنیم که سیستم بتونه شناسایی و ازشون استفاده کنه. باید به این مسیر بریم:
C:\Windows\System32

میتونین این آدرس رو کپی کنین و در نوارد بالای This PC خودتون پیستش کنین. اما ممکنه اگر این آدرس رو کپی کنین مجبور باشین دوباره برگردین و دوتا فایل رو کپی کنین. پس اگر نمیخوایین آدرس رو کپی کنین باید خودتون به این مسیر برین؛ وارد درایو C بشین و پوشه Windows رو باز کنین.

حالا در پنجره باز شده پوشه System32 رو باز میکنیم. اگر توی پیدا کردنش مشکل دارین میتونین روی کیبوردتون دکمه S رو بزنین تا اولین پوشه ای که حرفش S هست رو پیدا کنین. از اونجا به بعد خیلی راحت میتونین System32 رو پیدا کنین.

در پوشه باز شده، لازم نیست دنبال چیزی بگردیم. فقط کافیه فایل های کپی شده مون رو در این صفحه پیست کنیم. حالا چون که این پوشه جزوو پوشه های سیستمی کامپیوتر هست ممکنه یه همچین اروری ببینین:

باید فقط تیک گزینه Do this for all current items رو بزنین و بعد از اون گزینه Continue رو انتخاب کنین.

و تمام. حالا اگه نرم افزار رو بازکنین میبینین که بدون هیچ اروری بالا میاد.

برای ثبت نظر اول باید عضو سورا باشی. ثبت نام در سورا